Doonoripäev

Verekeskus tuleb taas Kohilasse!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama esmaspäeval, 10. aprillil kella 10.00-13.00 Kohila Spordikompleksi saalis (Kooli 1) toimuvale doonoripäevale.

„Tuleme alati hea meelega Kohilasse, sest siinsed doonorid moodustavad sellise toreda väikese kogukonna, kes igal korral on meie doonoripäevi heatujuliselt väisanud ning meie verevarusid jõudsalt täiendanud,“ sõnas Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskuse doonorluse arendusjuht Ülo Lomp, juhtides tähelepanu, et johtuvalt haiglate tellimustest, on viimasel ajal eriti suur nõudlus 0 ja B reesusnegatiivse vere suhtes, kuid täiendamist vajavad ka kõigi teiste veregruppide verevarud: „Kõik endast ja teistest hoolivad inimesed on väga oodatud!“

Viimati käis Regionaalhaigla verekeskus Kohilas eelmise aasta jõulukuul, 16. detsembril ning siis külastas doonoripäeva 33 inimest, tervislik seisund lubas verd loovutada 31 doonoril ning kokku saime ligi 14 liitrit hinnalist verd.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.

Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee  ning Facebooki fännilehelt “Doonorid ja Sõbrad”

Verekeskus on ka Instagramis @Verekeskus

Heade soovidega

Urve Pals

Kommunikatsioonispetsialist

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus

urve.pals@regionaalhaigla.ee